TERMINOLOGIA

YAOI – inaczej „boys love”, w nazewnictwie japońskim głównie kierowane do kobiet, treści o związkach homoseksualnych pomiędzy dwoma mężczyznami, których autorami są przeważnie kobiety. Lżejszym rodzajem yaoi jest shounen-ai

CRACK FIC – jest identyfikowany poprzez występujące w opowiadaniu sytuacje absurdalne, zaskakujące lub śmieszne. Fabuła może być zakręcona, może być ciężką parodią lub może zawierać w sobie mało prawdopodobny, rzadki pairing (crack pairing). Czasami fan fiction zawierające nagły, niedorzeczny strumień myśli, są określane jako crack, ale inne opowiadania typu crack zawierają w sobie logikę, charakter i wewnętrzną spójność pomimo swojego dziwacznego punktu wyjścia. Ta pierwsza forma jest wyszydzana przez fandom, gdy druga jest przeważnie chwalona.
Zazwyczaj składa się z elementów humorystycznych.

FLUFF/SHOOMP – gatunek, w którym historia jest pozbawiona strachu, a nastrój wprowadza głównie romans z przymrużeniem oka. Choć termin „fluff” i „schoomp” stosuje się zamiennie w szerokim zakresie fan fiction, indywidualne fandomy skłaniają się ku jednemu określeniu swoich fan fiction.

SMUT – historia posiada luźną fabułę lub brak fabuły, zamiast tego zawiera większą ilość scen erotycznych.

MPreg lub mpreg – skrót od męskiej ciąży. Historie z tego gatunku mogą zwierać wyjaśnienie tego zjawiska, które jest racjonalne w granicach kanonu (jedynie wśród kanonów zawierających w sobie magię lub elementy fantastyki, lub dla kanonów osadzonych w przyszłości, gdzie medycyna, która jest bardziej rozwinięta, tłumaczy się możliwość zaistnienia męskiej ciąży), próbę pseudo-naukowego wyjaśnienia, lub nie przewidują żadnego wyjaśnienia.
Wyjaśnienie odnośnie drugiej formy może być ekstremalnie krótkie, fan fiction, które zaliczają się do trzeciej kategorii, są zwykle uważane za crack.
Mpreg przeważnie wzbudza wstręt i prawie zawsze się przed nim ostrzega.

Zobacz –> Opis

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s