[Video] SBS Morning Wide News: Spór Kim Junsu o 5 miliardów won


141215 SBS Morning Wide News: Spór o 5 miliardów won gwiazdy Hallyu, Kim Junsu

Info: Nałożone wcześniej na hotel Kim Junsu tymczasowe sądowe zajęcie 5 miliardów won zostało uchylone. Zajęcie gruntów należących do Toscany zostało w całości wycofane. Sprawa trafi teraz do sądu
Wcześniej(informowano, że), firma CJ construction bezprawnie zmieniła(odcięła) część podpisanego weksla. Teraz wiadomo, że były 2 dokumenty, na jednym z nich było potwierdzenie (braku zaległości płatniczych).

Czyli ….. w większości sprawdziło się to co opublikował wcześniej Dispatch [link]

Podsumowanie:
 photo B6xK2CaCcAAvWdt.jpgVideo: 그댄내삶의이유

Pełne podsumowanie spawy

Junsu wziął pożyczkę na sumę 15 miliardów won, z czego 9 miliarda było użyte do spłaty wcześniej zaciągniętego kredytu a około 5,9 miliarda won było bezpośrednio przekierowane przez bank na konto firmy Cheonji Construction (Cheonji) na pokrycie kosztów zakupu sprzętów. Czyli wspomniane 5,9 miliarda won zawsze były pieniędzmi Junsu, które to on musiał oddać bankowi a jakiekolwiek nadwyżki z zakupu sprzętu powinny być oddane przez firmę Cheonji do Kim Junsu.


Jak przepływały pieniądze z pożyczki: około 5.9 miliarda won z 15 miliardów pożyczki trafiły do Cheonji. Z tych 5.9 billionów won, około 5 miliardów  powinno być zwrócone do Kim Junsu.

W celu zapisania przepływu/stanu środków pieniężnych w księgach rachunkowych, firma Cheonji zapytała hotel Toscana o wystawienie weksli, na co Tocana wyraziła zgodę i taki dokument został wystawiony 4 sierpnia 2o14 roku. Jednak strona Toscana bojąc się o możliwość niewłaściwego wykorzystania tego dokumentu i 5 sierpnia 2014 podpisano również dokument potwierdzający, że „weksel nie podlega płacie i że został spisany na potrzeby dokumentacji w księgach rachunkowych”, widnieją na nim pieczątki zarówno hotelu Toscana oraz Cheonji.

Zasadniczo, dokument potwierdzający niejako anulował ważność wcześniej podpisanego weksla.

Info: Kim Junsu nie uczestniczył w żadnym ze spotkań pomiędzy hotelem Toscana a firmą Cheonji. To jego brat i ojciec są odpowiedzialni za tą operację.


Lewa: Weksel  + dokument potwierdzający, przedstawione przez Toscana Hotel
Prawa: Tylko weksel przedstawiony przez Cheonji Construction


Dokument potwierdzający, podpisany i podpieczętowany przez CEO Cheonji Construction, 5 sierpnia 2014.

Problem pojawił się gdy hotel Toscana zorientował się, że został obciążony przez firmę budowlaną podwojonymi kosztami za budowę, około 10 bilionów won, dlatego też hotel Toscana przygotował się do przygotowania pozwu za poniesione szkody.

Jednak, Cheonji wywęszył plany hotelu i osmarował Kim Junsu za pośrednictwem gazety/portalu Jeju Domin Ilbo, były to pierwsze media piszące o tej sprawie, okazało się, że należy do tej samej korporacji co firma Cheonji.

Pomimo, że 5.9 miliarda won to pieniądze Kim Junsu, Cheonji opisał sytuację, jakoby to Kim Junsu pożyczył te 5.9 miliarda won od Cheonji. Dlaczego zatem CEO Cheonji podpisał dokument potwierdzający, że weksel nie podlega spłacie?


Reporter: “Dlaczego podpisał i podpieczętował Pan dokument potwierdzający, który informuje, że weksel nie podlega spłacie?”


Cheonji CEO: “W tamtym czasie poproszono mnie o to więc tak zrobiłem.”

5.9 miliarda won o których mowa to około $5.9 miliona dolarów. Jeżeli ktoś w ramach transakcji biznesowej pożycza od kogoś $5.9 milionów a następnego dnia prosi „proszę o podpisanie dokumentu w którym oświadcza Pan, że nie muszę spłacać pożyczonych od Pana pieniędzy” Każdy powiedziałby, że nie ma mowy, zwłaszcza jeżeli chodzi o doświadczoną firmę budowlaną i CEO.

Dodatkowo, na kupno materiałów/sprzętu zużyto 800 milionów won, pozostałe 5 miliardów won powinno być oddane prze firmę Cheonji do Junsu ale Cheonji utrzymuje, że to są jego pieniądze, które pożyczył on nich Kim Junsu. Podsumowując, firma Cheonji próbuje wymusić od Kim Junsu pieniądze, na które to Kim Junsu zaciągnął pożyczkę w banku. Do niedawna Cheonji za pośrednictwem sądu okręgowego w Jeju, zajął część majątku hotelu w ramach tymczasowego zabezpieczenia majątkowego. Jednak, to zabezpieczenie majątkowe zostało cofnięte a sprawa trafi do sądu.

W skrócie;

Kim Junsu wiął pożyczkę z banku na kwotę 15 miliardów won, z czego 5.9 miliadra won trafiło bezpośrednio na konto Cheonji na zakup sprzętu do hotelu. Środki, które pozostały Cheonji powinny być zwrócone do Kim Junsu ale firma Cheonji próbuje wyłudzić je od Kim Junsu mówiąc, że pierwotnie to były ich pieniądze. Gdy zapytano dlaczego CEO podpisał dokument w którym potwierdza, że Toscana nie musi spłacać ani grosza z tych  5.9 miliardów won, CEO Cheonji powiedział “Poprosili mnie o podpisanie, to podpisałem”. Nałożone wcześniej przez sąd tymczasowe zajęcie majątku zostało cofnięte.

Tłumaczenie angielskie i podsumowanie: @ohmyjunsu of intoXIAcation
Żródło: SISUN News
Za pośrednictwem: JYJ3
Tłumaczenie polskie: JYJ Polska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s