[Tłum] 121214 Kim Junsu, hotel Toscana i pozew firmy budowlanej


Jak to zwykle bywa w przypadku JYJ, nie może być chwili spokoju i zawsze musi pojawić się coś, co ma podważyć reputację, któregoś z chłopaków T_T Tym razem trafiło na Junsu i jego hotel na Jeju ….. firma, która budowała hotel oskarżyła Junsu o zaleganie z płatnościami …… Napisano już dobrych kilka artykułów na ten temat ale ten poniżej wydaje się być podsumowaniem a zarazem wyjaśnieniem całej sprawy a co najciekawsze jest autorstwa, do tej pory dość niesprzyjającego JYJ, portalu ‚Dispatch’ :P

Firma budowlana ‚Cheonji Construction’: “Pożyczyliśmy Kim Junsu 5 bilionów won, które miały być spłacone do 30 września ale nie zostały”

Toscana: “To kłamstwo. Nigdy nie pożyczaliśmy pieniędzy od firm budowlanych. Zapłaciliśmy już wszystkie opłaty związane z budową.”

Kim Junsu z JYJ jest uwikłany w proces o 5 billionów won. Firma budowlana CJ Construction żąda od Toscana Hotel zwrotu pieniędzy i złożył w sądzie okręgowym na Jeju prośbę o zajęcie mienia w kwocie 1.8 bilionów won.

Jednak, stanowisko hotelu Toscana jest inne. Utrzymuje, że nic nie jest dłużny firmie Cheonji Construction i opublikował dokumenty z pieczątkami CEO tej firmy jako dowód. Podkreślili również, że firma Cheonji Construction zdefraudowała na szkodę hotelu Toscana billiony wonów kosztów budowy.

Dispatch spojrzał do dokumentów rejestracji nieruchomości hotelu Toscana i zadał pytania kierownikowi hotelu Toscana Park Sungmin i przedstawicielom  CJES Entertainment. Zebrano wszystkie odpowiedzi i na podstawie rejestrów zapytano o podatki i konfiskaty/zajęcia mienia.

Opublikowano pytania i odpowiedzi Dispatch aby wyjaśnić sprawę procesu Kim Junsu. Nie można połączyć się z firmą budowlaną Cheonji Consolidated Construction. Poprosili o tymczasowe zajęcie mienia Kim Junsu ale trzymają usta na kłódkę.

 photo 20141212115337p8k4in0_T5_121138.jpgQ1. Rozumiemy, że sprawa dotyczy dwóch firm Cheonji Consolidated Construction i CJ Construction.

D. Cheonji Consolidation Construction (Cheonji) i CJ Construction (CJ) w rzeczywistości to jedna firma. CJ to firma tylko na papierze służąca do  licytacji. Dlatego hotel Toscana miał do czynienie tylko z jedną z tych firm.

Gdy sprawdzi się rejestr nieruchomości firmy CJ, jej adres to 24, 6-gil, Gunam-ro, Jeju City. Szukając on line pojawiają się dane firmy Cheonji. Kontaktowe numery telefonów są inne ale jeżeli w przypadku pruby kontaktu dociera się do jednej i tej samej firmy.

Q2. Do otwarcia hotelu Toscana, zainwestowano 28.5 bilionów won.

D. Kierownik Toscana, Park Sungmin utrzymuje, że koszty budowy hotelu to 28.5 bilionów won (ok. 91 mln zł). Z tego 13,5 bilionów won to inwestycja prywatnych oszczędności Kim Junsu. Pozostałe 15 bilionów to pożyczka. Wcześniej pożyczka z banku walutowego w wysokości 9 bilionów won przeznaczona była na zakup ziemi.

15 billionów won pożyczono od Nonghyup. Park Sungmin powiedział, “9 bilionów z tych 15 billionów została użyta na spłacenie pożyczki z banku walutowego. Pozostałe 6 bilionów trafiło do (firmy) Cheonji.”

Q3. Dlaczego pieniądze pożyczone przez hotel Toscana trafiły do (firmy) Cheonji?

D. Ponieważ pożyczka została wzięta na cel hotelowego wyposażenia, prawnie bank zdeponował pieniądze bezpośrednio firmie budowlanej.

W rzeczywistości, 6 bilionów won, które trafiły do (firmy) Cheonji to pieniądze pożyczone przez Kim Junsu i tą kwotę Kim Junsu zwrócił bankowi. (Firma) Cheonji również wiedziała o tym i zwróciła pieniądze do Kim Junsu. Na wyposażenie hotelu firma wydała 8 bilionów won. Wtedy został podpisany weksel.

Q4.Powiedziałeś, że były to pieniądze Kim Junsu, dlaczego więc podpisano weksle?

D. Park Sungmin powiedział, ze zrobiono to na prośbę firmy Cheonji i Kim Junsu się na to zgodził. Park powiedział, “(Firma) Cheonji poinformowała, że potrzebują dokumentu do swoich ksiąg rachunkowych, wiec dla formalności podpisaliśmy weksle.”

W zamian hotel Toscana otrzymał dokument potwierdzający ‚brak konieczności spłaty’ weksli. Park powiedział, “To były oryginalnie pieniądze Kim Junsu. Podpisaliśmy weksle z notą o braku konieczności spłaty w celu załączenia do ksiąg rachunkowych (firmy) Cheonji” i “wiedząc, że dokument ten może być użyty na naszą szkodę podjęliśmy odpowiednie środki (czyli: dokument potwierdzający).”

Q5. Podsumowując, podpisaliście weksel ale nie pożyczyliście żadnych pieniędzy (od firmy)?

D. Z prawnego punktu widzenia, było to obustronne uzgodnienie, weksel na fikcyjne fundusze jest nieważny. Kim Junsu nigdy nie pożyczał pieniędzy od Cheonji. Cheonji po prostu zwrócił pieniądze, które Kim Junsu pożyczył od banku. (pełnomocnik ‘Toscana’ Jung Heewon)

Q6. Jednak firma budowlana twierdzi inaczej.

D.  wywiadzie firma poinformowała “Kim Junsu prosił o pożyczkę od firmy budowlanej” i “W dniu 4 sierpnia pożyczono, 1.87 billion won (CJ) i 3.36 billion won (Cheonji).”

Firma Cheonji podkreślała, że dostała weksle od hotelu Toscana. Firma budowlana poinformowała “Toscana przekazała weksle, w których zobowiązała się do spłaty pożyczki do 30 sierpnia 2014″ i “ale wszystkie próby odzyskania pieniędzy nie powiodły się i dług nie został spłacony.”

 photo 20141212124738g33hks_T5_121146.jpgQ7. Czy macie jakieś dowody na odrzucenie oskarżeń firmy budowlanej?

D. Dokument potwierdzający podpisany jako załącznik do weksli jest dowodem. Mówi on, że nie wymagają one spłaty i zobowiązań wobec Cheonji. Prawnik Jung Heewon powiedział, “Weksle zawierają informację ‘Weksle służą do ksiąg rachunkowych i nie są obciążone koniecznością spłaty’ i zostały podpisany przez obie strony. Jest na nich pieczęć CEO Cheonji.”

Kierownik Park Sungmin powiedział, “Firma budowlana przedstawiła tylko górną część dokumentu(weksli) i złożyła jako powód/dowód do fałszywego pozwu. Toscana posiada dokument potwierdzający z pieczęciami CEO firmy Cheonji jednak staliśmy przed groźbą zajęcia mnienia.”

Q8. Opisaliście pozew Cheonji jako złośliwy.

D. Według hotelu Toscana, koszty budowy były o 10 bilionów won wyższe niż pierwotnie zakładano. Powód znaleziono po otwarciu hotelu 25 września i jest nim to, iż firma budowlana zamówiła tańsze odpowiedniki wyposażenia chińskiej produkcji.

Przedstawiciel hotelu Toscana poinformował, “Od 3 tygodni przygotowywaliśmy pozew przeciwko firmie budowlanej na spłatę wywołanych szkód. Była to prośba o spłatę funduszy przekazanych Cheonji” i “Cheonji wyczuł/ dowiedział się o przygotowywanym pozwie i rozpoczął oczerniającą kampanię. Media, które jako pierwsze poinformowały o sprawie to Jeju Domin Ilbo, jest to firma powiązana z tą firmą budowlaną.”

Q9. Jednak, sąd rejonowy w Jeju przyjął argumenty firmy CJ

D. Patrząc w dane nieruchomości hotelu Toscana, sąd rejonowy w Jeju zatwierdził 7 listopada tymczasowe zajęcie mienia. Wierzycielem jest firma CJ Construction a wartość to 1.87 bilionów won. W tej sprawie Kim Junsu przedstawił formalny sprzeciw.

Sędzia Kim Jongbum z rejonowego sądu w Jeju powiedział, “CJ wniosło pozew odnoście roszczeń kredytowych. Aby zabezpieczyć roszczenia kredytowe tymczasowo zajęto mienie” i “Jednak ponieważ Kim Junsu wniósł formalne zażalenie, pojawi się wkrótce pozew i proces ujawni prawdę.”

Q10. Patrząc do rejestru nieruchomości, zajęcie mienia nastąpiło również z powodu zaległych podatków.

D. Na podstawie rejestru nieruchomości uzyskanych przez Dispatch, zajęcie mienia nastąpiło również w dniach 3 i 5 grudnia. Wierzycielem tym razem jest Urząd Skarbowy (Samsung Tax Office Individual Income Tax Office). Świadczy to o tym, że Kim Junsu nie zapłacił części swoich podatków dochodowych.

Strona Kim Junsu to potwierdziła. Nie byliśmy w stanie zapłacić części podatków z ostatniego miesiąca i złożyliśmy wniosek o odroczenie. Przedstawiciel oświadczył, “Ponad 70% należnych podatków została już zapłacona. Brakująca suma zostanie zapłacona przed końcem roku.”

 photo 2014121212482539hwin0_T5_121147.jpgŹródło: Dispatch via Naver
Tłumaczenie pośrednie: ohmyjunsu of intoXIAcation 
Za pośrednictwem: JYJ3
Tłumaczenie polskie: JYJ Polska

Reklamy

One comment on “[Tłum] 121214 Kim Junsu, hotel Toscana i pozew firmy budowlanej

  1. Pingback: [Video] SBS Morning Wide News: Spór Kim Junsu o 5 miliardów won | JYJ Polska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s