[Tłum] 110914 Sąd Najwyższy orzeka w sprawie osoby rozgłaszającej plotki o Kim Jaejoongu


Kilka miesięcy temu słyszeliśmy o podobnym problemie Yoochuna ….. Widać, że C-JeS nie rzuca słów na wiatr i sprawy w sądzie jednak się toczą.

Sąd Najwyższy orzekł w sprawie internautki, która rozsiewała fałszywe informacje o Kim Jaejoongu z JYJ.

I Wydział Sądu Najwyższego(Sędzia główny Cho Huidae) ogłosił dziś (11/09/2014) utrzymanie, ogłoszonej w niższej instancji grzywny w wysokości 1 500 $ dla A(25 lat), który/a została oskarżona o naruszenie ustawy o wykorzystaniu internetu i ochrony praw osobowych (zniesławienie) z dnia 2o sierpnia.

Sąd wyjaśnił, “Konieczne jest prawne karanie osób za udowodnione zniesławienie, które szkodzi dobru społecznemu i reputacji innej osoby. Nawet jeżeli używane są określenia ogólnie dopuszczalne/neutralne, jeżeli szkodzą społecznej reputacji konkretnej osoby, w odniesieniu do generalnie przyjętych norm społecznych, uznawane są one za zniesławienie.”

Sąd orzekł, “Oskarżony/a poważnie zaszkodził reputacji znanego artysty odnośnie jego życia prywatnego. Wyrok sądu niższej instancji zostaje utrzymany.”

„A” został/a postawiona w stan oskarżenia za publikowanie złośliwych informacji o Kim Jaejoongu i jego rodzinie za  pośrednictwem witryn www od sierpnia 2012 roku.

Poprzednie dwa orzeczenia sądu wskazywały, “Oskarżony/a dowolnie interpretował i za pośrednictwem internetu publikował sfabrykowane/zmyślone plotki przez co poważnie zaszkodził społecznej reputacji osoby poszkodowanej. Przestępstwo popełnione przez oskarżonego/ą jest bardzo szkodliwe.” Z powodu szczerej/głębokiej skruchy „A”, Sąd  zarządził karę w postaci grzywny pieniężnej.

Źródło: MT via Naver
Tłumaczenie pośrednie: @crystalmoon64
Za pośrednictwem: JYJ3
Tłumaczenie polskie: JYJ Polska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s