[Tłum] 201011 Nieobecność JYJ na rozdaniu nagród zakończenia roku to „poważny problem”


Powrócił sezon na rozdania nagród zakończenia roku. Nie tylko trzy największe stacje KBS, MBC i SBS będą organizować własne festiwale muzyczne pod koniec grudnia, ale także na listopad przygotowywane są różne inne rozdania nagród i festiwale.

Najpoważniejszym problemem dotyczącym rozdań nagród zakończenia tego roku jest to, czy JYJ (Park Yoochun, Kim Jaejoong, Kim Junsu), grupa utworzona przez 3 byłych członków TVXQ, będzie mogła na nich wystąpić. Mając na uwadze własny interes, ich była agencja SM Entertainment dała wyraz swojemu niezadowoleniu z udziału JYJ w rozdaniach nagród i festiwalach.

W rzeczywistości, gdyby JYJ wzięli udział w rozdaniu i wygrali nagrodę, to SM Entertainment, z którym prowadzą obecnie spór w sądzie, mogłoby odmówić wzięcia udziału w takiej imprezie. Z punktu widzenia organizatorów najpopularniejsze zespoły tego roku to f(x), TVXQ, Super Junior oraz SNSD, które właśnie mają swój comeback. W takiej sytuacji, organizatorzy musieliby liczyć się z możliwością utraty wszystkich tych „dużych ryb”.

Jednak, trudno jest też zupełnie zamknąć drzwi przed JYJ. Ostatnio, ich pierwszy koreański album „In Heaven” sprzedał się w ponad 300 000 kopii, więc to więcej niż pewne, że JYJ kwalifikują się do otrzymania zaproszeń na rozdania nagród. Nie można również ignorować bardzo licznego fandomu JYJ. Fani JYJ zaprezentowali np. swoją ogromną potęgę działania w grupie, widoczną za każdym razem, gdy KBS odmawiało JYJ udziału w Music Bank. Jeśli mimo to, JYJ nadal nie mogą wystąpić w rozdaniu nagród zakończenia roku, to będą oni mogli poruszyć problem sprawiedliwości na takich imprezach.

Strona JYJ wyraziła swoje stanowisko: „W tym czasie, będą mogli wziąć udział w rozdaniu nagród, ponieważ nie mają żadnych planów zagranicznych od połowy listopada. Jeśli organizatorzy zażyczą sobie negocjacji, JYJ będą chętni by wziąć udział.”

Tymczasem, 24 listopada odbędą się Melon Music Awards, a 29 listopada MAMA (Mnet Asian Music Festival), zorganizowane przez Mnet w Singapore Indoor Stadium. Początkiem grudnia odbędzie się Golden Disc Awards, w połowie grudnia GAON Charts Awards, a początkiem nowego roku, Seoul Music Awards.

Przetłumaczono przez JYJ Polska

Źródło: [startoday + jyjjapan]
Pośrednie tłumaczenie: mandasoh@tohosomnia.net
Dzięki: tohosomnia.net

7 comments on “[Tłum] 201011 Nieobecność JYJ na rozdaniu nagród zakończenia roku to „poważny problem”

 1. no ze swoimi 300 tys płyt chyba się kwalifikują chociażby do nominacji do nagród – jeżeli tego nie bedzie to już widze ze będzie jazda – bo ani agencja, ani jyj, ani fani tego tak nie zostawią !!!!
  i pójdzie ‚smród’ w świat :P

 2. Gdyby choć raz ktoś sprzeciwił się SM, to może przestałoby strzelać fochy. Gdyby nie fakt, że wszyscy trzęsą się przed nimi ze strachu, jakby chociaż raz jasno dano im do zrozumienia, że JYJ będzie na rozdaniu nagród i koniec, to przecież SM samo by doszło do wniosku, że nie mogą wycofać swoich artystów ze wszystkich tak ważnych imprez i skończyłoby się ich widzi mi się.
  A tak poza tym, to brak mi słów.

  • W ogóle to traktują ich jakby byli kryminalistami i werbowali ludzi na złą stronę tylko dlatego, że odważyli się walczyć o prawa człowieka.

  • Tez tak twierdze. Jakby kazda stacja olala SM i ich fochy, to SM samo doszloby do wniosku ze nie moga sie na wszystkich obrazac bo w ten sposob sami wykluczyliby sie z rynku. Albo kazdy boi sie zrobic pierwszy krok albo SM ma na nich cos jeszcze… A to pewnie mozliwe w gangsterskim swiatku LSM ;]

 3. no obawiam się ze LSM moze mieć dużo ciekawych i niekoniecznie uczciwych rzeczy za kołnierzykiem nie tylko w swojej sprawie ale i również o sporej częsci przemysłu muzycznego w korei :/ nawet po jego twarzy to widać a twarz ludzka to zwierciadło duszy :P :P

  • Nawet nie tyle co mogą mieć coś „brudnego” na resztę, a po prostu dysponują ogromnymi pieniędzmi i wpływami, a niestety w tym świecie nie liczy się sprawiedliwość, tylko własne zyski.

   • no właśnie gdyby chodziło tylko o zysk to mieli by w d*** sment i pozwolili im wystąpić bo sporo by mieli zysk , widać po dramach w których występowali – bo wszystko co z nimi było powiązane sprzedaje sie 2x lepiej niż normalne gifty z dram czy nawet rzeczy które reklamują
    tu musi byc drugie dno

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s